Dom

Jakie drzwi będą najlepsze do Twojego mieszkania?

Drzwi są obowiązującym detalem każdego obiektu. Bez nich byłby hermetycznie zamkniętą powierzchnią, do jakiej nie wolno ani wejść, ani wyjść. W zależności od miejsca, w jakim są instalowane, drzwi można podzielić na zewnętrzne oraz wewnętrzne. Toteż ekskluzywne drzwi zewnętrzne realizować muszą kilka użytecznych funkcji. Muszą być przede wszystkim mocne i wytrzymałe. Odporne na próby włamania czy wyważenia – oto drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar. Drzwi powinny również wygłuszać dźwięki dochodzące z zewnątrz. Cecha ta jest zwłaszcza ważna, kiedy budynek jest zlokalizowany w ruchliwej i donośnej dzielnicy miasta.

W związku z tym drzwi wewnętrzne drewniane na wymiar muszą być również odporne na wykrzywianie. Okoliczności panujące w budynku oraz poza nim różnią się. Inna jest temperatura oraz wilgotność powietrza. Różnice te zaznaczają się głównie zimą.

Wnętrze budynku jest ocieplane, a temperatura na zewnątrz nieraz spada poniżej zera. Drzwi muszą być odporne na wywoływane przez to naprężenia. Znacząca jest też zdolność zatrzymywania ciepła wewnątrz budynku. Drzwi muszą w następstwie tego być właściwie szczelne.