Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo

Czy wieloletnie budynki posiadać muszą świadectwa energetyczne

Posiadaczom nieruchomości pewien czas temu doszedł nowy obowiązek, związany z potrzebą posiadania świadectwa energetycznego. Świadectwa takie są obecnie wymagane dla obiektów, jakie zostały wybudowane po 2009 roku. Wszystkie nowo powstające inwestycje ten certyfikat muszą posiadać, jest to bowiem wymagane przepisami, które obowiązują. Przy budynkach starszych obowiązek ten będzie dotyczył wyłącznie przy sprzedaży czy wynajmie. Jeśli ktoś go nie dopełni, to jest narażony na grzywnę, która może wynieść nawet pięć tysięcy złotych.

Ale bardzo możliwe, że za pewien okres czasu wszystkie budynki będą musiały być sprawdzone pod względem energetycznym, przepisy wyraźnie bowiem idą w tę stronę. Z uwagi na wysokość ewentualnej grzywny nie opłaca się takiego certyfikatu nie zrobić, gdyż ceny nie są jakieś przesadnie wysokie. Sporo będą one zależały od rozmiaru budynku i jego stanu technicznego, ale też położenia. Za nieduże mieszkanie zapłaci się mniej więcej trzysta złotych, lecz w przypadku dużych wielorodzinnych obiektów końcowa kwota skończyć się może nawet na kilku tysiącach. Do zrobienia tego typu świadectwa zatrudnić trzeba osobę, jaka posiada odpowiednie pozwolenie na to.

Osoby takie muszą też dysponować rzetelną wiedzą i doświadczeniem, żeby robione przez nie ekspertyzy były wiarygodne. Szukać ich można na wiele sposobów, jeden z nich to wpisanie w wyszukiwarce hasła Certyfikat energetyczny do sprzedaży mieszkania, a następnie przejrzenie stron, jakie zostały wyświetlone.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY