Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo

Jak funkcjonują i do czego są wykorzystywane króćce pomiarowe

Wodne czy gazowe instalacje często wymagają odpowiedniego kontrolowania. Jest to bardzo ważne, bowiem wszelkie zakłócenia przepływu albo ciśnienia spowodować mogą jakąś poważną awarię, czy nawet stanowić niebezpieczeństwo dla najbliższego otoczenia. Z tego też powodu w instalacjach przemysłowych powszechnie się instaluje różnego rodzaju pomiarowe urządzenia, takie jak chociażby przepływomierze czy manometry. Ale w wielu przypadkach nie da się ich tak zwyczajnie umieścić w rurze, tylko trzeba znaleźć jakieś inne rozwiązanie. Dość powszechnie stosuje się w takich przypadkach króćce pomiarowe, czyli elementy służące do montażu czujników pomiarowych. Takie króćce są na stałe montowane na przewodach, albo za pomocą spawania, albo gwintu.

Ich wewnętrzna średnica jest dobrana tak, aby bez problemów można było umieścić tam wymagane czujniki, służące do wykonania pomiarów. Lecz nie jest to jedyne zastosowanie tych części, ponieważ można je także wykorzystać do doprowadzania i odprowadzania medium, czy jako wzierniki do obserwacji wnętrz zbiorników. Króciec pomiarowy może mieć różnorodną formę, w wielu przypadkach stosuje się dodatkowe kołnierze, które umożliwiają prosty montaż różnych elementów. Króćce są dostępne w wielu wersjach różniących się parametrami, wielkością oraz zastosowanym materiałem. Jeżeli nie uda się znaleźć nic odpowiedniego spośród dostępnych modeli, to króćce producent bez problemów wykona je na zamówienie, należy jedynie przesłać odpowiednią specyfikację.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY