Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo

Jakie dokumenty będą potrzebne do wyceny nieruchomości i maszyn

Dużo firm w pewnym momencie swojego działania będzie potrzebować kredytu. Lecz banki podchodzą dość ostrożnie do ich udzielania, szczególnie przy dużych kwotach. W wielu przypadkach będzie konieczne ustanowienie zabezpieczenia, na przykład w formie nieruchomości czy urządzeń. Pozwoli to nie tylko otrzymać większe kwoty, ale też i mniejsze oprocentowanie, gdyż kredytodawca jest bardziej zabezpieczony na wypadek braku spłaty zobowiązań klienta.

Jednak żeby maszyna czy nieruchomość rzeczywiście stanowić mogła takie zabezpieczenie, to spełnić trzeba szereg warunków, a jednym z nich jest wykonanie wyceny. Wycena taka jest niezbędna do tego, aby oszacować we właściwy sposób warunki pożyczki, i musi ją wykonać rzeczoznawca Poznań, który posiada konieczne uprawnienia. Wykaz rzeczoznawców do wyceny dostać można w banku, lecz również można wykorzystać wyszukiwarkę, wpisując w niej na przykład słowa szacowanie wartości maszyn. Zależnie od rodzaju wyceny za każdym razem potrzebne będą jakieś dokumenty.

Przy nieruchomościach najczęściej będzie to odpis z księgi wieczystej i wypis z rejestrów gruntów, oraz kilka map i dokumentacja techniczna. Jeżeli ktoś chce wycenić urządzenie, to trzeba mu będzie pokazać fakturę zakupu oraz techniczną i rozruchową specyfikację. Z reguły liczyć się też będzie trzeba z koniecznością zrobienia jakiś oględzin, w czasie których sprawdzony zostanie ogólny stan i wykonana niezbędna dokumentacja zdjęciowa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY