Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY,  Ogród

Kilka porad na temat wyboru ogrodowej huśtawki

Posiadacze ogrodów przy domu mają wiele opcji ich zagospodarowania. Jednym z oryginalniejszych, a na pewno niezwykle praktycznych pomysłów, będzie kupno jakiejś huśtawki. Taka huśtawka ogrodowa jest świetnym miejscem na odpoczynek, można na niej coś poczytać, zwyczajnie się polenić, a nawet uciąć drzemkę. Wybór odpowiedniego modelu uzależniony być powinien od kilku spraw. Przede wszystkim istotna jest ilość miejsca na postawienie.

Gdy powierzchnia ogrodu nie zalicza się do największych, to raczej należy zrezygnować z dużych egzemplarzy. Typowy stelaż huśtawki ogrodowej dla trzech osób może być długi nawet na 2,5 metra, więc całość konstrukcji będzie zajmować spory teren. Trzeba też mieć na uwadze sposób montażu.

Przy większych modelach jest zalecane, aby były one stawiane na twardej powierzchni, takiej jak beton, żwir czy słupy. Następną sprawą, o którą należy zadbać, jest bezpieczeństwo. Mimo że pozornie huśtawka do ogrodu będzie się wydawać niegroźnym urządzeniem, na jakim ciężko coś poważnego sobie zrobić, to jednak jest to trochę inaczej. Jeśli pod ciężarem kilku użytkowników coś pęknie, to takie zdarzenie zakończyć się może czymś poważnym. Z tego też powodu ważne jest największe możliwe obciążenie.

Musi być ono co najmniej dziesięć procent większe od całkowitej wagi korzystających ze sprzętu osób, lecz jeśli będzie jeszcze więcej, to tym lepiej. Przy czym trzeba zwrócić uwagę nie tylko na samą konstrukcję stelaża, ale również pozostały osprzęt, to znaczy łańcuchy , liny, sprężyny oraz tuleje. Każdy z tych elementów będzie decydować o maksymalnym udźwigu, ale również o tym, jak długi czas na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY