Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo

Kto mieć musi zrobione energetyczne świadectwo

W kwietniu 2023 roku na właścicieli starszych domów i mieszkań nałożony został kolejny obowiązek pod postacią świadectwa energetycznego. Takie świadectwa obowiązywały już wprawdzie nieco wcześniej, lecz wyłącznie dla nowszych budynków, postawionych po roku 2009.

Niedawno wprowadzone regulacje rozszerzyły to na wszystkie obiekty, ale póki co nie trzeba od razu wykonywać tych dokumentów. Będzie to konieczne wyłącznie w sytuacji, kiedy ktoś będzie chciał wynająć lub sprzedać nieruchomość, którą dysponuje. Za jego brak liczyć się trzeba z określonymi konsekwencjami, z tego też powodu nie warto lekceważyć sobie tego. Zwłaszcza że koszty związane ze zrobieniem takiego świadectwa nie są duże. Przy mniejszych domach i mieszkaniach bez problemów wystarczy na to kilkaset złotych, a kary sięgać mogą nawet paru tysięcy. Na rynku działa dużo różnych firm i niezależnych fachowców którzy się zajmują wykonywaniem takich świadectw.

Można wpisać w wyszukiwarce hasło świadectwa energetyczne Wrocław, aby otrzymać ich wykaz z najbliższej okolicy. Wystarczy później umówić się z taką osobą, przesłać wszystkie niezbędne informacje i po upływie określonego czasu dostać gotowy dokument. Takie świadectwo zawiera informacje o tym, jakie jest całkowite zapotrzebowanie danego obiektu na najróżniejszą energię. Związaną między innymi z ogrzewaniem, wentylacją, chłodzeniem czy przygotowaniem ciepłej wody. W oparciu o to ustala się zapotrzebowanie roczne na energię i związane z tym koszty, a rezultatem audytu jest tak zwana energetyczna klasa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY