Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom

W jaki sposób można zrobić świadectwo energetyczne budynku

Mieszkańcy budynków wybudowanych po 2009 roku mają przeważnie temat związany ze świadectwami energetycznymi załatwiony. Zgodnie z przepisami każdy taki budynek musi mieć odpowiedni certyfikat. Lecz od roku 2023 dużo się pozmieniało jeżeli chodzi o obiekty starsze, bowiem miała wtedy miejsce gruntowna nowelizacja przepisów. I zgodnie z aktualnie obowiązującymi regulacjami prawnymi jeżeli ktoś będzie chciał wynająć lub sprzedać dom czy mieszkanie postawione przed rokiem 2009, to obowiązkowo będzie zobligowany do zrobienia takiego certyfikatu.

Jeżeli tego nie zrobi, to naraża się na spore finansowe kary, wynoszące niekiedy nawet pięć tysięcy złotych. Jest to znacznie więcej niż kwota która będzie do zapłacenia za świadectwo energetyczne mieszkania, z tego też powodu naprawdę nie opłaca się zapominać o tym obowiązku. Szczególnie że zrobienie tego typu dokumentu nie jest bardzo trudne i bez problemów da się to zrobić przez tydzień czy dwa.

Na naszym rynku funkcjonuje wiele firm oferujących takie usługi, przeważnie ich propozycja jest bardzo podobna. W pierwszej kolejności rozpocząć należy od sprawdzenia, czy wyszukana firma faktycznie posiada odpowiednie uprawnienia do przygotowywania takich świadectw. Z rzeczy formalnych trzeba przesłać informacje które dotyczą stanu obiektu, rodzaju ocieplenia czy użytych okien, oraz kilka zdjęć. Po dostaniu tego wszystkiego audytor w przeciągu tygodnia czy dwóch przygotuje dokument i go prześle. Z reguły koszt takiej usługi nie będzie wyższy niż kilkaset złotych, trochę więcej trzeba zapłacić przy większych budynkach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY